6. møte, mandag 5.sept. 2011.
Første møte etter ferien møtte 13 seniorer til kaffe, vaffel og annet godt i møtelokalene ved Levangersundet. Sommeren har vært fin, om den ikke har hatt så mange dager med 30 varmegrader.
Godt med nedbør, men den har kommet på få dager : 352 mm på 3 måneder, døgnmidd.temperaturen + 15,63 grader, noe som er nær snittet for de siste 10 årSkuronna er nærmest ferdig her på Innherred, med gode avlinger.
Ellers ble moltehøsten kommentert i dag.
Det har ikke vært noe stort år i fjellet her, men julemolta er sikret.
Vi er imponert over Frol il's gode o-løpere, der vi fikk en verdensmester i junior, Yngve Skogstad. Til helga står NM for tur. En prestasjon som kommer litt i skyggen av o-løperne er vår nye stjerne i friidrett, Anne E. Andersen, 16 år, som blant annet hoppet 1,77 m i høyde i helga. Det holdt til sølv i Nordisk UM. Vi må ta med at Skallstuggu foreløpig ikke blir forsøkt solgt. Taket på midtdelen av bygget er avstivet og rettet opp. Nå skal det igang kronerulling for å kunne skifte alle vinduene, de er delvis råtne og trekkfulle. Nye vinduer vil få ned oppvarmingsutgiftene vesentlig. Torgeir Røstad delte ut epler fra egen hage.
